Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

Podczas Polconu 2018 w Toruniu odbędzie się konkurs strojów, koordynowany przez Zofię Skowrońską z firmy Zula Costumes. Uczestnicy konkursu zaprezentują na scenie własnoręczne wykonane kostiumy. Postacie znane z filmów, gier, komiksów i książek zostaną przez nich powołane do życia i staną na chwilę przed widownią.

Podczas konkursu zostaną przyznane nagrody w kategoriach:

  1. Najlepszy strój szyty. Kostium wykorzystujący w sposób schludny i konsekwentny techniki związane z tkaninami. Nagrodzony zostaje autor kostiumu wyróżniającego się w takim zakresie jak krawiectwo, haft, dzierganie, pasmanteria.
  2. Najlepszy strój z elementami zbroi. Kostium będący zbroją lub zawierający jej elementy. Nagrodzony zostaje autor kostiumu wyróżniającego się w takim zakresie jak bryła, faktura, proporcja, malowanie z cieniowaniem, mobilność.
  3. Największe podobieństwo do postaci. Nagrodzony zostaje autor kostiumu, który najbardziej oddaje prezentowaną postać. Liczą się takie elementy jak wygląd, proporcja, zgodność z referencją (jeśli cosplay), zgodność prezentacji z charakterem postaci, mimika, sposób poruszania się, naśladownictwo.
  4. Najlepsza peruka. Kostium wyróżniający się schludną, dobrze wykonaną peruką. Nagrodzony zostaje autor kostiumu wyróżniającego się w zakresie technik fryzjerskich i perukarskich. W kategorii mogą brać udział również stylizacje oparte na włosach modela.
  5. Najlepszy makijaż lub charakteryzacja. Kostium wyróżniający się konsekwentną, dobrze dobraną charakteryzacją lub makijażem z właściwym dobraniem technik i zrozumieniem ich zastosowania dla końcowego efektu.
  6. Najlepsza prezentacja. Prezentacja indywidualna lub grupowa. W tej kategorii nagrodzona zostanie najlepsza prezentacja sceniczna. Brany pod uwagę jest całokształt występu, na który składają się między innymi pomysł na prezentację, jej czytelność (zrozumienie przez jury i widownię), umiejętności aktorskie uczestnika, zgranie z podkładem, rekwizyty i scenografia. Prezentacja powinna trwać od 0:30 do 3:00.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo poprosić rodziców lub opiekunów na podpisanie zgody na uczestnictwo w konkursie. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 30.06.2018 r., do godziny 23:59. Do 03.07.2018 r. do godziny 23:59 Organizatorzy dokonają wyboru uczestników, którzy wezmą udział w dalszej rywalizacji.

W skład trzyosobowego jury wejdą znani specjaliści związani z cosplayem, tworzeniem kostiumów i rekwizytów, projektowaniem, charakteryzacją, występami scenicznymi i fantastyką. Skład jury zostanie podany w późniejszym terminie.

W konkursie przewidziane są nagrody, do zdobycia będą statuetki, nagrody od patrona i sponsorów, których spis zostanie podany przed rozpoczęciem konkursu; waluta konwentowa, wymienialna na wybrane przez zwycięzcę nagrody, dostępne w polconowym sklepiku konwentowym.

Pochód cosplayerów odbywający się podczas Coperniconu 2017.

Wszystkich twórców strojów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Napisz do nas